A beléptető kezdetben csak a kimenő és beérkező forgalom korlátozására szolgált. A beléptető segítségével kontrolálni tudták a forgalmat. Napjainkra ezekkel a beléptető rendszerekkel a nagyobb boltokban találkozhatunk. Ezek a beléptetők a forgóajtók.
A technika fejlődésével azonban a beléptetők is komolyodtak, egyre több feladatot látnak el.
Ma már a beléptetőnek komoly, összetett feladata van.
A beléptető elsősorban egy védelmi funkciót lát el. Azaz,a belépésre jogosult személy általában egy belépő kártyát vagy kódot kap, amivel be tud jutni az épületbe. Így illetéktelen személy nem tud bejutni az épület területére. Viszont a beléptetőt alkalmazók indokolatlanul nem akadályozhatják a közlekedést. Általában recepcióval szokták ellátni az épületet. Ahol látogatók bejelentkezhetnek, és engedéllyel be is juthat az épületbe. Általában ők látogató kártyát kapnak a beléptetőhöz, vagy felkísérik a recepcióról. Így a beléptető védelmi funkciója megmarad, mivel a recepción nyomon van követve, hogy pontosan ki és mikor lépett be a beléptetővel védett területre.
A védelmi funkció azonban kiegészül egy nyilvántartással is. Mit is jelent ez a nyilvántartás. Mint már említettük az illetékes személyek egy belépő kártyát kapnak. Ezek a személyek általában az épületben dolgozók. A beléptető a legtöbb esetben úgy működik, hogy a kártya lehúzásával, leolvastatásával az adott személy be tud jutni az épületbe. Maga a beléptető rendszer pedig megjegyzi az időt amikor a belépés megtörtént, és ugyan így működik kilépéskor. Így a beléptető adatai segítségével megnézhető, hogy az adott személy mennyi időt töltött munkával. Mivel ki- és belépéskor is le kell olvastatni a kártyát így a szüneten töltött időt is megmutatja a beléptető nyilvántartása. Így a beléptető által láthatóak az esetleges késések, túlórák.
A beléptető segítségével pedig bérszámfejtéskor csak meg kell nézni az adott dolgozó beléptető által adott adatait és egy pontos bérelszámolás készíthető a segítségével.
A beléptetőt azonban számos más helyen is alkalmazzák, mint például a reptereken, sportcsarnokokban, iskolákban is. Amerikában például a metróban is beléptető rendszer működik. Csak az tud lemenni a metró aluljáróba akinek érvényes bérlete vagy jegye van. Azaz egyre több helyen alkalmazzák a beléptetők nyújtotta lehetőségeket.
Beléptető rendszer
2013.03.07. 10:41 rvendel
Szólj hozzá!
Címkék: beléptető
A bejegyzés trackback címe:
https://beleptetok.blog.hu/api/trackback/id/tr875121103
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.